Sportovní haly, tělocvičny a volnočasová zařízení

Dosluhuje už podlaha ve vaší sportovní hale? Nejsou už protiskluzné vlastnosti povrchu takové jako dřív? Chtěli byste změnit barevnou koncepci nebo oživit kompletně vzhled? V tom případě je pro vás ideálním řešením renovace sportovní podlahoviny systémem Dr. Schutz floor remake. Tento několikrát oceněný a certifikovaný systém je vhodný pro elastické sportovní podlahoviny /PVC, linoleum, kaučuk/, dřevěné lakované sportovní palubovky a také pro lité sportovní PU podlahy.

20170103 080634

ODOLNOST – systém Dr. Schutz floor remake zaručuje velmi vysokou odolnost vůči zatížení při sportovních aktivitách

Je jedno, jestli basketbal, házená nebo fotbal. Podlahy ve sportovních halách jsou vystaveny silnému mechanickému zatížení. Dochází k poškození nebo sedření lajnování. Poškozené a poškrábané podlahy ovlivňují pohyb hráčů.

Díky systému Dr. Schutz floor remake získají  sportovní podlahy dlouhodobý a velmi odolný povrch, který je chrání proti mechanickému poškození, skvrnám a oděru barvy v oblasti lajnování.

Dr. Schutz floor remake = nejvyšší odolnost vůči zatížení

 • Polyuretanový lak má maximální odolnost vůči otěru.
 • Chrání dlouhodobě podlahu před poškozením vzniklým mechanickým zatížením.
 • Podlaha zůstane opticky krásná a bude mít významně delší životnost.

HOSPODÁRNOST – sanace sportovního povrchu systémem Dr. Schutz floor remake je ekonomická, šetří čas a náklady

Pokud je sportovní hala vytížená a je nutné provést renovaci sportovního povrchu, jde zpravidla také o čas. Dlouhá odstávka provozu haly není především u profesionálních sportů příliš vítána.

Dr. Schutz floor remake systém nabízí perfektní řešení s minimálním výpadkem provozu. V objektech, kde je nutné okamžitě po renovaci spustit naplno provoz, to umožňuje speciálně vyvinutý lak UV PU Siegel, který se vytvrzuje UV-zářením.

Ve sportovních halách a tělocvičnách je možné renovovat povrch podlahy dlouhodobě, s minimálním výpadkem provozu a s úsporou až 50% nákladů ve srovnání s kompletní výměnou podlahy. Současně se významně zjednoduší, zefektivní také běžné denní čištění, které bude mnohem úspornější.

Dr. Schutz floor remake nabízí mnoho ekonomických výhod

 • Sanace povrchu je mnohem levnější než pokládka nové podlahy
 • Výpadek provozu je velmi krátký
 • Renovovaný povrch se velmi snadno a ekonomicky čistí

PROTISKLUZNOST A BEZPEČNÝ POHYB SPORTOVCŮ – floor remake splňuje všechny požadavky norem na výbornou

Je jedno, jestli profesionální nebo amatérský sportovec. Rozhodující pro oba je ve všech sportech na jednu stranu správná skluznost podlahy, na druhou stranu nutná protiskluznost povrchu kvůli bezpečnému pohybu.

Pouze sportovní podlaha s ideálními vlastnostmi, která splňuje oba požadavky, zaručuje optimální sportovní výkony a zabraňuje úrazům vlivem uklouznutí a pádu. Dr. Schutz floor remake je testován v institutu MPA Stuttgart a splňuje požadavky norem DIN 18032 (vhodnost pro sportovní podlahy) a DIN EN 14904 (kluznost a stupeň lesku).

Systém Dr. Schutz floor remake se postará o optimální kluznost a bezpečnost všech sportovních podlah

 • splňuje požadavky normy DIN 18032 (vhodnost pro sportovní podlahy)
 • splňuje požadavky normy DIN EN 14904 (kluznost a stupeň lesku)
 • vytvoří snadno čistitelný sportovní povrch s nejvyšší odolností vůči otěru a zatížení
 • zaručí maximální životnost podlahy

ATRAKTIVNÍ OPTICKÝ VZHLED – barevný systém Dr. Schutz floor remake dokáže vytvořit zcela nový vzhled podlahy

Sportovní podlahy jsou vystaveny velkému zatížení. Tím trpí jejich funkčnost a také optický vzhled. Vznikají škrábance, otěr povrchu tzv. „rybičkami“, skvrny, oděr lajnování a barevné šmouhy vzniklé od úlomků barvy z lajn.

Systém Dr. Schutz floor remake nabízí perfektní řešení pro všechny nevzhledné a poškozené sportovní podlahy. Renovace transparentním lakem oživí barvu a vzhled stávajícího povrchu, podlaha bude opět vypadat jako nová, škrábance a drobná poškození budou opravena.

Renovace transparentním lakem je ideální tehdy, když je ještě lajnování ve velmi dobrém stavu a není třeba je opravovat nebo měnit. Další možností je kompletní barevná renovace sportovního povrchu, která umožňuje absolutní změnu barev a zcela nový design. Na povrch lze zároveň pomocí speciálních fólií aplikovat např. logo sportovního klubu.

Systém Dr. Schutz floor remake vytváří moderní podlahy

 • kreativní techniky umožňují individuální přetvoření každého sportoviště dle vašeho přání
 • loga, nápisy, popisky, směrové systémy je možné integrovat přímo do podlahy
 • finální uzavírací OnTop polyuretanový lak se postará o dlouhodobou ochranu a trvalé udržení krásy vaší podlahy

OHLEDUPLNOST K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ – ochrana zdraví a přírody

Produkty, které jsou v systému Dr. Schutz floor remake používány, jsou velmi ohleduplné k řemeslníkům, uživatelům i k životnímu prostředí. Laky mají velmi nízké emise a jsou certifikovány na mnoho parametrů.

Prostory, ve kterých je renovace prováděna, mohou být v nejkratším možném čase po zaschnutí a vytvrzení laku opět používány bez jakéhokoliv pachového zatížení. Speciální laky pro sportovní podlahy jsou zcela neškodné jak pro zpracovatele, tak pro osoby, které jsou během zpracování v bezprostřední blízkosti.

V neposlední řadě je díky našemu systému redukován nebezpečný odpad a jsou chráněny cenné přírodní zdroje. Dr. Schutz floor remake = velký přínos k ochraně životního prostředí.

Dr. Schutz floor remake významně přispívá k ochraně zdraví a životního prostředí

 • floor remake vytvoří ze starých podlah zcela nové. Odpadá likvidace starých podlah.
 • běžné denní čištění je jednodušší a levnější, odpadá nutnost provádět pravidelně základní čištění a opakované aplikace ochranných nátěrů. Tím vzniká velká úspora chemikálií a vody.
 • Jedinečný ekologický lak PU NEO, který neobsahuje rozpouštědla ani izokyanáty, se postará o zdravé klima v prostoru.

SANITÁRNÍ PROSTORY ve sportovních halách a možnost jejich rychlé renovace

Při renovaci povrchu podlahy ve sportovních halách nesmíme zapomenout také na sociální zařízení a sanitární prostory.

Vedle hygieničnosti a optického vzhledu je zde také velmi důležitá protiskluznost a s tím spojená bezpečnost při pohybu osob. Vysoce zatěžované šatny, mokré prostory a sanitární zařízení je možné perfektně renovovat v nejkratším možném čase. Po našem zásahu budou opět vypadat jako nové. Odpadají vysoké náklady na stavební renovace a dlouhé odstávky provozu.

Místo odstranění starých keramických dlažeb je možné provést v několika málo pracovních dnech jejich kompletní renovaci buď transparentním lakem, barevným lakem nebo také elastickým litým systémem. Sanace systémem Dr. Schutz floor remake splňuje požadavky normy DIN 51097 pro mokré prostory, protiskluznost R11 a skupina C na bosou nohu.

Sanace a renovace sociálních a sanitárních prostor

 • Velmi krátký výpadek provozu
 • Téměř žádný hluk ani špína během realizace
 • Běžné denní čištění bude poté mnohem jednodušší a levnější
 • Nátěry mají vysokou chemickou odolnost (moč, krev, dezinfekční prostředky atd.)
 • floor remake tělocvična final
 • Lajnování tělocvičen
 • Tělocvična po renovaci floor remake
 • PU Color design běžecká dráha před a po
floorcolor – renovace podlah a péče o kámen

Nabízíme nejvyšší kvalitu, profesionální servis a zaručujeme vysokou spokojenost zákazníků.