Kamenina a terakota

Kamenina a terakota patří k tradičním podlahovým a obkladovým materiálům. Tyto povrchy jsou velmi odolné proti zatížení a mají dlouhou životnost. Přesto není možné zabránit opotřebování jejich povrchu při vysokém zatížení. Postupem času se objevují škrábance, skvrny, zabarvení spár ať už vlivem chemikálií nebo různých usazenin. Podlaha se poté velmi obtížně čistí a začne vypadat nehygienicky a nevzhledně. Náklady na čištění a náročnost čištění je čím dál větší. Výměna podlahoviny není ještě v plánu, byla by příliš drahá. Prostory by se musely odstavit na dlouhou dobu a v objektu by byl hluk, špína a prach. To vše není nutné! Systémy WEISS Péče o kámen umožňují rychlou alternativu - renovaci povrchu bez nutnosti výměny podlahy. Vaše kamenina nebo terakota bude opět zářit jako nová!

cihlová dlažba po renovaci

Chtěli byste zrenovovat znečištěný, opotřebený nebo poškrábaný povrch vaší terakoty nebo kameniny?

Široká a kompletní paleta čistících produktů umožňuje provádět na všech kamenných a keramických površích kompletní renovační a čistící práce. Trápí vás usazeniny vodního kamene, rezavé skvrny, zbytky spárovacích hmot na povrchu kamene? Máte na kameni mastné nebo olejové skvrny? Potřísnili vám řemeslníci kámen epoxidovým lepidlem? Systém WEISS Péče o kámen nabízí řešení na spousty problémů.

Po vyčištění nebo přebroušení kamene nabízíme dlouhodobé ochranné impregnace. Účinnou ochrannou složkou hlavních impregnací jsou fluoropolymery, které vytvářejí velmi odolný povrch s odolností vůči vodě, mastnotám, olejům a voskům. Nezvýrazňující impregnace nechávají kameni zcela jeho přirozený vzhled. Se zvýrazňujícími impregnacemi lze docílit tzv. „mokrého efektu“.

Celý renovační proces probíhá v několika krocích

  • základní hloubkové čištění nebo popřípadě broušení povrchu
  • neutralizace povrchu kamene na pH 7
  • aplikace impregnace dle přání

Další výhody systému WEISS Péče o kámen

  • rychlost realizace
  • nízké hlukové zatížení prostoru
  • žádné prachové zatížení
  • rychlé schnutí impregnací

Produkty společnosti WEISS Péče o kámen jsou vyráběny podle nejmodernějších standardů. Všechny impregnace jsou na vodní bázi, jsou tudíž velmi ohleduplné k životnímu prostředí, neobsahují rozpouštědla, nebezpečné látky a jsou pachově neutrální.

  • Cihlová dlažba před renovací
  • Cihlová dlažba po renovaci
floorcolor – renovace podlah a péče o kámen

Nabízíme nejvyšší kvalitu, profesionální servis a zaručujeme vysokou spokojenost zákazníků.