Zdravotnictví a pečovatelské služby

Renovace podlah je skvělou alternativou pro výměnu starých opotřebovaných podlah za nové. Díky renovaci systémem Dr. Schutz floor remake získáte znovu hygienické a antibakteriální povrchy, funkční ESD podlahy, dlouhodobé ochranné nátěry, protiskluzné podlahy, odolnost povrchu vůči dezinfekcím a migraci změkčovadel, dlouhou životnost a atraktivní vzhled vašich podlah. Na celém světě bylo tímto mnohonásobně oceněným systémem renovováno již více než 60 milionů m2 podlah. Přidejte se i vy ke spokojeným zákazníkům.

Aerzte Anticolor

DOKONALÁ HYGIENA díky renovaci systémem floor remake

Perfektní hygiena je jedním z nejdůležitějších požadavků na podlahy v citlivém sektoru zdravotnictví a péče. Ať jde o nemocnici, pečovatelský dům, lékařskou ordinaci nebo zubní laboratoř, permanentní povrchové úpravy floor remake zabraňují růstu choroboplodných zárodků a znemožňují zanášení špínou.

Potvrdil to i výzkum laboratoře FIGR v Metzingenu v oblasti zdraví a péče, který ukázal, že po renovaci floor remake se v nemocnicích a podobných zařízeních hygiena výrazně zlepšila. Čím to?

Konvenční disperzní nátěry totiž nechrání podlahy trvale a oproti podlahách ošetřeným systémem floor remake se mnohem rychleji opotřebovávají. Už po krátké době jsou takové podlahy náchylné ke znečištění a nehygienické.

Systém floor remake změní opotřebované podlahy v moderní povrchy s atraktivním vzhledem a perfektní hygienickou ochranou. Je ideální alternativou k časově náročné a finančně nákladné výměně starých podlah. Výrazně krátí čas renovace, snižuje náklady (až o 50 %), zvyšuje odolnost podlah a prodlužuje jejich životnost. Je vhodný pro všechny elastické podlahy (PVC, vinyl, LVT, linoleum a kaučuk), lité epoxidové, polyuretanové a minerální cementové podlahy, dřevěné a korkové podlahy, keramickou dlažbu a všechny typy elektrostaticky vodivých ESD podlah.

VYSOKÁ ODOLNOST díky dlouhodobé ochraně polyuretanovým lakem

Mnoho pacientů přichází do zdravotnických zařízení každý den. Kromě toho se v nemocnicích a pečovatelských zařízeních pohybuje těžkými lůžky a lékařským vybavením. Vysoká frekvence pohybu logicky vede k poškrábání, otěru a dalším poškozením povrchu podlah - a následně k předčasnému opotřebení. Po krátké době vypadají nově položené podlahy ve zdravotnických zařízeních poškozeně, poškrábaně a neatraktivně.

Krásná, čistá a hygienická podlaha je přitom velmi důležitá pro první dojem pacientů a pomáhá vytvářet jejich důvěru v nemocnici nebo pečovatelské zařízení. Naštěstí je tu řešení: renovace podlah systémem floor remake, který podlahám dodá maximální odolnost.

 • Polyuretanový ochranný nátěr se vyznačuje nejvyšší odolností proti otěru.
 • Floor remake dlouhodobě chrání před poškozením, které vzniká mechanickým zatížením.
 • Podlahy zůstávají opticky krásné a mají výrazně delší životnost.

Nejvyšší odolnost proti otěru - 6 x delší životnost

Dlouhodobé testy prováděné ústavy FIGR a WFK/FRT ukázaly, že po renovaci floor remake má podlaha 6 x delší životnost než běžné polymerní podlahové nátěry.

RYCHLOST REALIZACE A NÁSLEDNÉ ÚSPORY díky krátké odstávce a výrazně levnější údržbě

Je linoleum, PVC nebo kaučuk ve vaší nemocnici či jiném zdravotnickém nebo pečovatelském zařízení už značně opotřebované? Je údržba vašich podlah složitá a drahá? Jsou vaše podlahy zralé na výměnu, ale provoz nemůžete zavřít?

Systém renovace floor remake vám nabízí perfektní řešení za provozu s velmi malými časovými odstávkami. V oblastech, kde je vyžadováno okamžité použití nalakované podlahy, to umožňuje speciálně vyvinutý UV lak vytvrzovaný UV lampami přímo na místě.

Renovace podlah floor remake je i díky tomu výrazně levnější než nová instalace a čištění podlah se poté stává jednodušší, rychlejší a navíc mnohem levnější - odpadá totiž nutnost každoročního hloubkového čištění, nanášení běžných polymerních ochranných nátěrů, s ním spojené odstraňování starých nátěrů atd.

Renovace podlah floor remake nabízí mnoho ekonomických výhod

 • Renovace povrchu podlahy je výrazně levnější než výměna celé podlahy.
 • Velmi malé nebo žádné časové odstávky provozu.
 • Údržba a čištění jsou mnohem jednodušší a levnější

CHEMICKÁ ODOLNOST a ochrana před skvrnami

Dezinfekční prostředky na ruce a podlahy, stejně jako některá léčiva (např. jódové tinktury) způsobují na podlahách bez správného ochranného nátěru nevzhledné a trvalé skvrny. Barvící látky, jako jsou např. dezinfekční prostředky na rány, moč nebo krev, zase způsobují, že podlahy vypadají zanedbaně, nehygienicky a nevzhledně.

Se systémem floor remake budou staré i nové podlahy ve všech lékařských prostorech opatřeny speciální vrstvou nátěru s nejvyšší úrovní odolnosti proti dezinfekčním a barvícím prostředkům.

Floor remake je zárukou

 • Maximální ochrany proti skvrnám od dezinfekčních prostředků na ruce a podlahy.
 • Maximální ochrany proti skvrnám od dezinfekčních prostředků na rány.
 • Maximální ochrany proti skvrnám od krve a moči.

BEZPEČNÝ POHYB PACIENTŮ A PERSONÁLU díky protiskluzným vlastnostem nátěrů

Riziko nehod způsobených pádem či uklouznutím je v nemocnicích, pečovatelských domech a dalších zdravotnických zařízeních vysoké jak pro personál, tak pro pacienty. Norma BGR 181 / DIN 51130 hovoří o různých parametrech pro různé pracovní oblasti. Při použití systému floor remake může být každý prostor opatřen speciálním nátěrem třídy protiskluznosti R9, R10 nebo R11 tak, jak vyžaduje norma.

Floor remake tyto požadavky splňuje

 • Každý prostor lze vybavit protiskluzem podle normy.
 • Všechny požadované třídy protiskluzu R9, R10 a R11 byly testovány uznávanými zkušebními instituty.
 • Protiskluzné povrchy floor remake zůstávají i nadále snadno a účinně čistitelné.

MODERNÍ PODLAHY s atraktivním vzhledem

Je vaše PVC, kaučuk nebo linoleum opotřebované a nevzhledné? Chtěli byste novou podlahu s krásným vzhledem, ale rádi byste se vyhnuli vysokým nákladům, dlouhým odstávkám provozu, hluku a nečistotám, které by byly spojeny s výměnou podlahy?

Využijte systém renovace podlah floor remake. Podlahy budou vypadat jako nové a budou dlouhodobě chráněny. Můžete si vybrat mezi dvěma způsoby renovace:

 • Renovace transparentním lakem zachovává barvu a vzhled stávající podlahy, ale povrch bude znovu vypadat jako nový.
 • Kreativní redesign dává podlahám zcela nový vzhled pomocí barevných laků a četných tvůrčích technik.

Floor remake = moderní podlaha se vším všudy

 • Četné kreativní techniky umožňují vytvořit individuální design podlah podle vašich představ.
 • Značky a naváděcí systémy lze integrovat do podlahy pomocí fóliové technologie.
 • Vrchní kvalitní lak zajišťuje dlouhodobou ochranu, takže krása zůstává trvalá.

ELEKTROSTATICKY VODIVÉ ESD PODLAHY a jejich dlouhodobá ochrana a renovace

Vodivé podlahy na operačních sálech a diagnostických vyšetřovnách jsou vždy vystaveny vysokému mechanickému zatížení a působení agresivních chemikálií. Zejména dezinfekční prostředky na ruce a rány tu způsobují nevratné skvrny.

Protože běžné povrchové úpravy (nevodivé disperzní nátěry) nesmí být v takových prostorách používány kvůli zhoršení vodivosti, byly podlahy na operačních sálech dosud často ošetřovány disipativními měkkými disperzními nátěry. Ty se ale kvůli otěru a nečistotám velmi rychle opotřebovávají a už po několika týdnech se musí důkladně odstraňovat a znovu nanášet. Takový postup samozřejmě není ani ekonomický, ani ekologický.

Dr Schutz floor remake je jediným systémem na trhu, který nabízí unikátní, dlouhodobý vodivý lak na podlahy pro operační sály nemocnic.

 • Vodivé podlahy na operačních sálech jsou tak dlouhodobě ochráněny před skvrnami způsobenými agresivními chemikáliemi, jako jsou dezinfekční prostředky na ruce a rány.
 • Vodivé podlahy jsou optimálně ochráněny proti poškození mechanickým otěrem.
 • Vodivé podlahy se snadno čistí a pravidelné hloubkové základní čištění není nutné.

UDRŽITELNOST PŘÍRODNÍCH ZDROJŮ a ochrana životního prostředí

Rozhodnutím nechat si renovovat podlahy systémem floor remake významně přispějete ke zdraví a budoucnosti našich dětí a k ochraně životního prostředí:

 • Floor remake přemění staré podlahy na moderní. Odpadá potřeba likvidace starých podlah.
 • Snadnější čištění a eliminace pravidelného hloubkového čistění a pastování šetří značné množství chemikálií a vody.
 • Unikátní PU NEO lak bez obsahu rozpouštědel a isokyanátů přispívá k ochraně životního prostředí a k zdravějšímu vnitřnímu klimatu prostor škol. Jako jediný na trhu neobsahuje rozpouštědla a isokyanáty, a proto získal ocenění Modrý anděl a certifikát EC1 plus.

SOCIÁLNÍ ZAŘÍZENÍ a možnost jejich rychlé a dlouhodobé renovace

Díky floor remake mohou být koupelny, mokré prostory a sanitární zařízení v nemocnicích, pečovatelských zařízeních, zařízeních pro seniory nebo v lékařské praxi zrenovovány ve velmi krátké době. Získáte tak sociální zařízení jako nové! Bez vysokých nákladů a dlouhých odstávek provozu. Namísto vytrhávání starých dlážděných podlah nebo starých PVC podlah vám jejich povrchy za několik pracovních dní zrenovujeme a podle potřeby upravíme.

Pro renovaci sociálního zařízení jsou k dispozici dvě alternativní možnosti: renovace při zachování spár s velkým počtem individuálních možností designu, anebo bezespará barevná renovace. Obě renovace splňují požadavky normy DIN 51097 pro mokré prostory.

Renovace sanitárních prostor pomocí floor remake

 • Téměř žádné provozní odstávky
 • Téměř žádný hluk nebo nečistoty
 • Čištění po renovaci je mnohem snazší a levnější
 • Třída protiskluznosti dle normy
 • Vysoká chemická odolnost proti moči, krvi a dezinfekčním prostředkům

NÁBYTKOVÉ KLUZÁKY ScratchNoMore - vhodná ochrana na židle a nábytek

Nedostatečnými nebo nevhodnými koncovkami nábytku dochází k vážnému poškrábání podlah, a to zejména v čekárnách, ordinacích, jídelnách a jiných společných prostorách.

Floor remake nabízí perfektní řešení ve formě vysoce kvalitních a univerzálně použitelných kluzáků pro každý typ židle. Tyto kluzáky bezpečně a dlouhodobě chrání podlahy, zabraňují jejich poškrábání a jinému mechanickému poškození a přispívají ke snížení hlučnosti v prostoru. Ať jde o houpací židli s kulatými trubkami, židli s hliníkovými či plastovými nožičkami, anebo nábytek ze dřeva: floor remake má vždy řešení!

Jak kluzáky fungují?

Speciální vlákna kluzáku absorbují částice nečistot a bezpečně je uzavřou dovnitř. Pokud se písek dostane mezi nohu židle a podlahu, nebudou vznikat žádné škrábance. Materiál je navíc extrémně odolný vůči vlhkosti.

Výhody kluzáků pro podlahy

 • Zabraňují poškrábání podlahy
 • Jsou odolné proti vlhkosti
 • Tlumí hluk v místnosti
 • Snadno se montují
 • Jsou vhodné pro všechny židle a nábytek
 • Image diagnostika
 • Image čtecí křeslo
 • floor remake renovace toalet
 • Floor remake čtyři kroky k výsledku
 • floor remake renovace toalet keramika
 • Image ESD podlaha
 • Redukce růstu bakterií
 • scratchnomore vzorkový kufřík a kluzáky
floorcolor – renovace podlah a péče o kámen

Nabízíme nejvyšší kvalitu, profesionální servis a zaručujeme vysokou spokojenost zákazníků.