Školství a vzdělávací instituce

Rádi byste renovovali podlahy ve vaší škole, aniž byste je museli dlouze a nákladně vyměňovat za nové? Využijte oceňovaný a léty prověřený renovační proces Dr. Schutz floor remake, vhodný pro všechny školní prostory a všechny typy podlahovin.

Hartver Schule

Školy, školky a vzdělávací instituce pracují s velmi těsným rozpočtem a na výměnu starých nefunkčních podlah často nezbývají finanční prostředky. Systém Dr. Schutz floor remake nabízí perfektní řešení pro renovaci povrchů podlah. Není nutné je vytrhat, je možné provést jejich rychlou renovaci. Podlaha bude opět vypadat jako nová, bude trvale chráněna proti opotřebení a to za čtvrtinu až polovinu nákladů ve srovnání s výmenou staré podlahy za novou.

VÝHODY SYSTÉMU Dr. Schutz floor remake

HOSPODÁRNOST - až o 50 % nižší náklady

Proces floor remake spočívá v tom, že podlahy nevytrháváme, ale renovujeme vysoce odolným a otěruvzdorným permanentním PU lakem. Vše za probíhajícího provozu s minimálními omezeními a bez nutnosti demontáže nábytku. Tím se výrazně krátí čas a především náklady na renovaci, a to až o 50 % oproti standardní výměně podlahoviny.

Takto renovované podlahy jsou snadněji čistitelné a jejich údržba je levnější. Floor remake vás navíc zbaví nutnosti každoročního nanášení ochranných nátěrů (pastování či voskování). Potvrdila to i studie FIGR "Náklady na využití podlahových krytin": floor remake snižuje náklady na běžný úklid o 38 %.

VYŠŠÍ ODOLNOST - až 6 x delší životnost

Podlahy ve školách a jiných vzdělávacích institucích jsou vystaveny obzvlášť vysoké zátěži. Stovky žáků vnáší do prostor nečistoty, vlhkost, posypovou sůl apod. Kromě toho bývají podlahy poškrábané židlemi a lavicemi, zabarvené tekutinami a zanesené čisticími prostředky.

Díky floor remake získáte podlahu s dlouhodobou ochranou proti poškrábání a skvrnám, která mnohem déle vydrží. Testování institucemi FIGR a WFK/FRT prokázalo, že podlahy ošetřené pomocí floor remake mají 6 x delší životnost než běžná podlahová řešení.

BEZPEČNÝ POHYB DĚTÍ A STUDENTŮ - bezpečné podlahy, které nekloužou

Provoz ve školách bývá občas hektický a pády nejsou výjimkou. Zabraňte těmto nehodám pomocí floor remake.

Zajistíme, aby veškeré staré i nové podlahy měly vysokou protiskluznost přesněv souladu s požadavky českých norem. Umíme vytvořit všechny třídy protiskluznosti - R9, R10, R11. Finální laky mají součinitel smykového tření vyšší než 0,5.

ATRAKTIVNÍ VZHLED PODLAHY je také důležitý

Podlahy ve vaší škole budou po renovaci systémem floor remake opět zářit a získají atraktivní vzhled a moderní design. Můžete si přitom vybrat hned ze dvou způsobů, jak toho docílit:

 • Renovace za použití transparentního laku zachovává barvu a optiku stávající podlahy, ale povrch bude vypadat opět jako nový.
 • Použitím barevných nátěrů a různých tvůrčích technik můžeme dát vaší podlaze úplně nový vzhled. Vybírat můžete z designu čipsování, mramorování či špachtlování, z 5000 barev a mnoha krásných fólií a šablon.

Floor remake je synonymem moderních podlah:

 • Četné kreativní techniky umožňují vytvořit individuální design podlah podle vašich představ.
 • Podlahy můžeme opatřit designovými foliemi a naváděcími cedulemi.
 • Finální horní lak zajistí dlouhodobou ochranu podlah.

CHEMICKÁ ODOLNOST proti dezinfekčním prostředkům, chemikáliím a migraci změkčovadel

Chemická odolnost podlah je ve školách velmi důležitá. V některých prostorách, jako jsou např. učebny chemie, laboratoře, šatny, sprchy apod., jsou totiž podlahy vystaveny působení chemických látek a kapalin, což nevratně vede ke vzniku skrvn.

Systém floor remake nabízí speciální nátěr s maximální chemickou odolností - chemikálie díky němu nepronikají do podlahy, ale zůstávají na povrchu laku, ze kterého je můžete lehce setřít. Tento systém chrání také šatny, sprchy a další mokré oblasti ve školách a vzdělávacích institucích.

UDRŽITELNOST a ochrana životního prostředí

Rozhodnutím nechat si renovovat podlahy systémem floor remake významně přispějete ke zdraví a budoucnosti našich dětí a k ochraně životního prostředí:

 • floor remake přemění staré podlahy na moderní. Odpadá potřeba likvidace starých podlah.
 • Snadnější čištění a eliminace pravidelného hloubkového základního čistění, voskování nebo pastování šetří značné množství chemikálií a vody.
 • Unikátní lak Dr. Schutz PU NEO přispívá k ochraně životního prostředí a k zdravějšímu vnitřnímu klimatu prostor škol. Jako jediný na trhu neobsahuje rozpouštědla a isokyanáty, a proto získal ocenění Modrý anděl a certifikát EC1 plus.

NÁBYTKOVÉ KLUZÁKY ScratchNoMore - vhodná ochrana na židle a nábytek

Ve školách často dochází k poškrábání podlahy z důvodu chybějící nebo nedostatečné ochrany noh židlí, lavic a dalšího nábytku. Proto jako doplněk nabízíme vysoce kvalitní a univerzálně použitelné kluzáky na veškerý nábytek, které podlahy dokonale chrání - zabraňují poškrábání a jinému mechanickému poškození podlah a snižují hluk vznikající pohybem nábytku.

Přehled výhod při použití kluzáků ScratchNoMore

 • Absolutně nehrozí poškrábání podlahy
 • Odolnost vůči mokru
 • Silně tlumí hluk
 • Jednoduchá montáž
 • Vhodnost pro každou židli a nábytek
 • Design do nátěrů pro školky
 • Image PU Color chodba
 • PU Siegel jídelna
 • scratchnomore kluzáky detaily
floorcolor – renovace podlah a péče o kámen

Nabízíme nejvyšší kvalitu, profesionální servis a zaručujeme vysokou spokojenost zákazníků.