Obchodní a nákupní centra

Potřebujete renovovat podlahy ve vašem obchodě? Mají už svá nejlepší léta za sebou? Jsou opotřebené, nehygienické, špatně se čistí, nevypadají už opticky dobře? Chtěli byste změnit barevnou koncepci nebo oživit kompletně vzhled? V tom případě je pro vás ideálním řešením renovace vaší podlahy systémem Dr. Schutz floor remake. Tento několikrát oceněný a certifikovaný systém je vhodný pro všechny elastické podlahoviny /PVC, LVT, vinyl, linoleum, kaučuk/, lité epoxidové a polyuretanové podlahy, minerální cementové podlahy, dřevěné lakované a olejované podlahy, keramickou dlažbu, kamenné podlahy atd.

007

HYGIENA – laky v systému Dr. Schutz floor remake zaručí trvale hygienický povrch

Podlaha v prodejně musí vypadat čistě, hygienicky a vyzařovat na zákazníka tím nejlepším dojmem. Do znečištěného a jemně poškrábaného povrchu se snadno usazují bakterie, které není vždy možné zničit pouhým běžným denním čištěním. Díky pohybu osob se pak bakterie rozšíří do celého prostoru a mohou způsobit mnoho škod, především v potravinářských obchodech.

Po aplikaci renovačních nátěrů Dr. Schutz floor remake bude povrch dokonale vyčištěn, zbaven bakterií a hermeticky uzavřen včetně spár. Následný růst bakterií je redukován až o 99,5%! Uzavřený elastický film chrání povrch dlouhodobě před znečištěním a významně zjednodušuje a zlevňuje běžné denní čištění.

floor remake se postará o maximální hygienu

 • Hermetické uzavření spár a povrchu zamezuje znečišťování a usazování bakterií
 • Díky permanentnímu nátěru je možné denní nečistoty snadno a efektivně odstraňovat
 • Podlaha zůstává dlouhodobě čistá a hygienická

VHODNÉ PRO POTRAVINÁŘSKÉ PROVOZY – speciální nátěry pro potravinářský sektor

Také pro potravinářské provozy je sanace podlahovin systémem Dr. Schutz floor remake velmi vhodná.

Laky, která pro tuto oblast používáme, jsou institutem ISEGA Aschaffenburg certifikovány jako plně vhodné pro provozy pracující s potravinami, neboť splňují veškeré požadavky pro tyto prostory.

Polyuretanové laky Dr. Schutz neobsahují emise, které by se mohly šířit v prostoru a migrovat do potravin.

floor remake nabízí nejvyšší bezpečnost pro oblast zpracování potravin

 • floor remake je nezávadný pro použití v potravinářském průmyslu
 • floor remake splňuje nařízení EU č. 10/2011 pro provozy, které zpracovávají potraviny
 • co se týče vhodnosti pro potraviny, splňuje floor remake tyto normy – EN 1186, EN 13130 a CEN/TS 14234.

ODOLNOST – díky systém Dr. Schutz floor remake budou podlahy odolnější a prodlouží se jejich životnost

Podlahy v obchodech jsou vystaveny každodennímu silnému pohybu osob. Také mechanismy používané při doplňování zboží do regálů extrémně zatěžují povrch. To vš vede k rychlému poškrábání a mechanickému poškození podlahy.

Neošetřené podlahy nebo běžnými polymerními disperzemi ošetřené podlahy se rychle poškozují: škrábance a rýhy, otěr a jiná mechanická poškození se zanášejí nečistotami a zvýrazňují se.

Čištění poškozených povrchů je čím dál náročnější a dražší. Ideálním řešením je dlouhodobá renovace povrchu podlah systémem Dr. Schutz floor remake. Vše funguje rychle a ekonomicky. Vaše podlaha získá maximální odolnost proti zatížení, odolnost vůči otěru a bude chráněna proti škrábancům, skvrnám a jiným vlivům.

Dr. Schutz floor remake zaručuje nejvyšší odolnost vůči zatížení

 • Polyuretanový lak má maximální odolnost vůči otěru.
 • Chrání dlouhodobě podlahu před poškozením vzniklým mechanickým zatížením.
 • Podlaha zůstane opticky krásná a bude mít významně delší životnost.

HOSPODÁRNOST – sanace podlahovin systémem Dr. Schutz floor remake je ekonomická, šetří čas a náklady

Pokud je váš obchod vytížený a je nutné provést renovaci podlahovin, tak jde téměř vždy o čas. Dlouhá odstávka prostor nebývá možná a často se renovace dlouhou dobu odkládají.

Dr. Schutz floor remake systém nabízí perfektní řešení s minimálním výpadkem provozu. V objektech, kde je nutné okamžitě po renovaci spustit naplno provoz, to umožňuje speciálně vyvinutý lak UV PU Siegel, který se vytvrzuje UV-zářením.

Podlahy v obchodních prostorách je možné renovovat s minimálním výpadkem provozu a s úsporou až 50% nákladů ve srovnání s kompletní výměnou podlahy. Po renovaci budou opět vypadat jako nové.

Současně se významně zjednoduší, zefektivní také běžné denní čištění, které bude mnohem úspornější.

Dr. Schutz floor remake nabízí mnoho ekonomických výhod

 • Sanace povrchu je mnohem levnější než pokládka nové podlahy
 • Velmi krátký výpadek provozu
 • běžné denní čištění je jednodušší a levnější, odpadá nutnost provádět pravidelně základní čištění a opakované aplikace ochranných nátěrů. Tím vzniká velká úspora chemikálií a vody.

PROTISKLUZNOST A BEZPEČNÝ POHYB OSOB – floor remake splňuje všechny požadavky norem na výbornou

Podlahy v obchodních centrech musí být obzvláště bezpečné pro pohyb zákazníků i personálu. Úrazy vzniklé uklouznutím nebo pádem, mohou způsobit problém oběma stranám. Normy pro bezpečný pohyb osob ve veřejných prostorách předepisují dané stupně protiskluznosti podlahoviny a také minimální součinitel smykového tření.

Vyšší bezpečnost je vyžadována např. v kantýnách a kuchyních. Díky systému Dr. Schutz floor remake je možné na každé staré podlaze provést odpovídající protiskluzné nátěry dle požadavku norem pro příslušné prostory. Pomocí nátěrů je možné vyrobit protiskluznost R9, R10 nebo R11. Nátěry mají součinitel smykového tření vyšší než 0,5.

Systém Dr. Schutz floor remake splňuje požadavky norem pro bezpečnost na pracovišti

 • Každou podlahu je možné povrchově upravit dle požadavku pro konkrétní prostor
 • Protiskluzné vlastnosti laků R9, R10 a R11 jsou testovány a certifikovány
 • Podlahy jsou i po aplikaci protiskluzných laků snadno jednoduše a efektivně čistitelné

ATRAKTIVNÍ OPTICKÝ VZHLED – barevný systém Dr. Schutz floor remake dokáže vytvořit zcela nový vzhled podlahy

Podlahy v obchodech mají velký význam. Působí na zákazníka a musí na něho mít ten nejlepší dojem. Moderní, udržované a čisté podlahy vzbuzují důvěru u zákazníků. Prostory, ve kterých je příjemné prostředí, svádí k nakupování, starají se o dobrou atmosféru a přitahují tím déle zákazníka.

Podlahy v supermarketech a obchodech jsou velmi zatěžované. Pohyb osob, vnos nečistot zvenčí, rozlité tekutiny a zbytky čistících prostředků způsobují rychlé opotřebení a nevzhledný stav.

Systém Dr. Schutz floor remake nabízí perfektní řešení pro všechny nevzhledné a poškozené podlahy. Renovace transparentním lakem oživí barvu a vzhled stávajícího povrchu, podlaha bude opět vypadat jako nová, škrábance a drobná poškození budou opravena.

Staré podlahy není nutné vytrhat. Je možné je v krátkém čase přetvořit na nové, atraktivní a moderní.

Je možné použít dvě různé metody renovace: Renovace transparentním lakem vrátí podlaze barvu a vzhled, jemné škrábance a mechanická poškození budou opravena. Další možností je kompletní barevná renovace povrchu, která umožňuje absolutní změnu barev a zcela nový design. Na povrch lze zároveň pomocí speciálních fólií aplikovat např. logo firmy.

Systém Dr. Schutz floor remake vytváří moderní podlahy

 • kreativní techniky umožňují individuální přetvoření každého prostoru dle vašeho přání
 • firemní loga, kreativní design, nápisy, popisky, směrové systémy je možné integrovat přímo do podlahy
 • finální uzavírací OnTop polyuretanový lak se postará o dlouhodobou ochranu a trvalé udržení krásy vaší podlahy

UDRŽITELNOST – vsaďte na renovaci, která je ohleduplná k životnímu prostředí a zaručuje udržitelnost

Produkty, které jsou v systému Dr. Schutz floor remake používány, jsou velmi ohleduplné k řemeslníkům, uživatelům i k životnímu prostředí. Laky mají velmi nízké emise a jsou certifikovány na mnoho parametrů.

Prostory, ve kterých je renovace prováděna, mohou být v nejkratším možném čase po zaschnutí a vytvrzení laku opět používány bez jakéhokoliv pachového zatížení. Speciální laky jsou zcela neškodné jak pro zpracovatele, tak pro osoby, které jsou během zpracování v bezprostřední blízkosti.

V neposlední řadě je díky našemu systému redukován nebezpečný odpad a jsou chráněny cenné přírodní zdroje. Dr. Schutz floor remake = velký přínos k ochraně životního prostředí.

Dr. Schutz floor remake významně přispívá k ochraně zdraví a životního prostředí

 • floor remake vytvoří ze starých podlah zcela nové. Odpadá likvidace starých podlah.
 • běžné denní čištění je jednodušší a levnější, odpadá nutnost provádět pravidelně základní čištění a opakované aplikace ochranných nátěrů. Tím vzniká velká úspora chemikálií a vody.
 • Jedinečný ekologický lak PU NEO, který neobsahuje rozpouštědla ani izokyanáty, se postará o zdravé klima v prostoru.

SANITÁRNÍ PROSTORY v obchodních centrech a možnost jejich rychlé renovace

Při renovaci povrchu podlahy v obchodních prostorách nesmíme zapomenout také na sociální zařízení a sanitární prostory. Čistá toaleta je základ a zákazníci to velmi citlivě vnímají.

Vedle hygieničnosti a optického vzhledu je zde také velmi důležitá protiskluznost a s tím spojená bezpečnost při pohybu osob. Vysoce zatěžované šatny, mokré prostory a sanitární zařízení je možné perfektně renovovat v nejkratším možném čase. Po našem zásahu budou opět vypadat jako nové. Odpadají vysoké náklady na stavební renovace a dlouhé odstávky provozu.

Místo odstranění starých keramických dlažeb je možné provést v několika málo pracovních dnech jejich kompletní renovaci buď transparentním lakem, barevným lakem nebo také elastickým litým systémem. Sanace systémem Dr. Schutz floor remake splňuje požadavky normy DIN 51097 pro mokré prostory, protiskluznost R11 a skupina C na bosou nohu.

Sanace a renovace sociálních a sanitárních prostor

 • Velmi krátký výpadek provozu
 • Téměř žádný hluk ani špína během realizace
 • Běžné denní čištění bude poté mnohem jednodušší a levnější
 • Protiskluznost – nátěry splňují požadavky norem pro bezpečnost na pracovišti
 • Nátěry mají vysokou chemickou odolnost (moč, krev, dezinfekční prostředky atd.)

NÁBYTKOVÉ KLUZÁKY – optimální ochrana proti poškození podlah

Stoly a židle v kavárnách, čekárnách, odpočívárnách jsou mnohdy vybaveny nevhodnými kluzáky, které mohou způsobit rychlé poškrábání povrchu.

Podlahy lakované systémem Dr. Schutz floor remake splňují požadavky normy DIN EN 14085 (test odolnosti na kolečkovou židli) – žádné poškození po 25.000 otáček.

Také pro ostatní nábytek a židle bez koleček, např. v čekárnách nebo jídelnách, nabízíme kvalitní a speciální kluzáky. Ty chrání podlahu trvale proti poškrábání, jsou vysoce odolné a univerzálně použitelné pro téměř každý typ židle a nábytku.

Přehled výhod při použití kluzáků ScratchNoMore

 • Absolutně nehrozí poškrábání podlahy
 • Odolnost vůči mokru
 • Silně tlumí hluk
 • Jednoduchá montáž
 • Vhodnost pro každou židli a nábytek
 • PU Anticolor čekárna
 • PU Siegel na keramické dlažbě
 • Dekorační folie a UV lak
 • floor remake design logo
floorcolor – renovace podlah a péče o kámen

Nabízíme nejvyšší kvalitu, profesionální servis a zaručujeme vysokou spokojenost zákazníků.