Kadeřnické salony

V kadeřnických salonech je velmi důležitá odolnost podlahoviny vůči barevným chemikáliím, především barvám na vlasy. Nelze vyloučit pokapání podlahy během barvení vlasů. Pokud nemá podlaha speciální ochranný lak, tak tyto skvrny migrují do povrchu a není je možné odstranit. Váš salón je vaše vizitka. Zákazníci nejvíce důvěřují čistým a uklizeným salonům. Znečištěná a flekatá podlaha může rychle vést k nesprávným závěrům. Aby se vaši zákazníci, ale i vaši zaměstnanci cítili pohodlně, je dobré mít dobře udržovanou podlahu bez skvrn. Znamená to čistotu, pořádek, všímavost a péči. Podlaha má největší podíl na celkovém efektu místnosti.

PU Anticolor kadeřnictví2

Chcete renovovat svoji podlahu?

Pak je pro vás ideálním řešením systém Dr. Schutz floor remake. Tento několikrát oceněný a certifikovaný systém je vhodný pro všechny elastické podlahoviny /PVC, LVT, vinyl, linoleum, kaučuk/, lité epoxidové a polyuretanové podlahy, minerální cementové podlahy, dřevěné lakované a olejované podlahy, keramickou dlažbu, kamenné podlahy atd.

floor remake se postará o nejvyšší odolnost vůči barvám na vlasy a vůči provoznímu zatížení

 • Optimální ochrana před skvrnami od barev na vlasy
 • Vysoká odolnost vůči mechanickému zatížení
 • Hermeticky uzavřený povrch a spáry je možné snadno a ekonomicky čistit

ODOLNOST – díky systém Dr. Schutz floor remake budou podlahy odolnější a prodlouží se jejich životnost

Podlahy v kadeřnictví jsou vystaveny každodennímu zatížení. Každý den padá množství ostříhaných vlasů na zem a zametají se. Malé množství vlasů se však dostane do kloubů nebo mezi kolečka kadeřnické židle a nepozorovaně se vrací zpět na podlahu.

Z dlouhodobého hlediska to vytváří extrémně abrazivní účinek, srovnatelný s účinkem brusného papíru: podlaha je rychle poškrábána.

Kromě toho je zde velký provoz a tedy velké množství přinesených nečistot zvenčí, vysoké mechanické namáhání z kadeřnických křesel nebo z předmětů, jako jsou nůžky, které mohou spadnout na zem. To vše způsobuje opotřebení podlahy, která pak vypadá nevzhledně.

Dlouhodobou renovací podlah systémem Dr. Schutz floor remake získá povrch maximální odolnost proti zatížení, odolnost vůči otěru a bude chráněna proti škrábancům, skvrnám a jiným vlivům.

Dr. Schutz floor remake zaručuje nejvyšší odolnost vůči zatížení

 • Odolný polyuretanový lak nabízí dlouhodobou ochranu, má maximální odolnost vůči otěru a odolnost vůči kolečkovým židlím
 • Chrání dlouhodobě podlahu před poškozením vzniklým mechanickým zatížením.
 • Podlaha zůstane opticky krásná a bude mít významně delší životnost.

HOSPODÁRNOST – sanace podlahovin systémem Dr. Schutz floor remake je ekonomická, šetří čas a náklady

Pokud je váš kadeřnický salón vytížený a je nutné provést renovaci podlahovin, tak jde téměř vždy o čas. Dlouhá odstávka prostor nebývá možná a často se renovace dlouhou dobu odkládají.

Na opravu starých, poškozených a nevzhledných podlah ovšem nemusíte čekat. Dr. Schutz floor remake systém nabízí perfektní řešení s minimálním výpadkem provozu. V objektech, kde je nutné okamžitě po renovaci spustit naplno provoz, to umožňuje speciálně vyvinutý lak UV PU Siegel, který se vytvrzuje UV-zářením.

Podlahy v kadeřnictví není nutné hned vytrhat. Je možné provést jejich renovaci permanentními polyuretanovými laky s minimálním výpadkem provozu a s úsporou až 50% nákladů ve srovnání s kompletní výměnou podlahy. Renovace trvá 1-2 dny. Po renovaci budou vaše podlahy opět vypadat jako nové. Současně se významně zjednoduší, zefektivní také běžné denní čištění, které bude mnohem úspornější.

Dr. Schutz floor remake nabízí mnoho ekonomických výhod

 • Sanace povrchu je mnohem levnější než pokládka nové podlahy
 • Velmi krátký výpadek provozu
 • běžné denní čištění je jednodušší a levnější, odpadá nutnost provádět pravidelně základní čištění a opakované aplikace ochranných nátěrů. Tím vzniká velká úspora chemikálií a vody.

PROTISKLUZNOST A BEZPEČNÝ POHYB OSOB – floor remake splňuje všechny požadavky norem na výbornou

Podlahy v kadeřnických salonech musí být obzvláště bezpečné pro pohyb zákazníků i personálu. Úrazy vzniklé uklouznutím nebo pádem, mohou způsobit problém oběma stranám. Především v kadeřnictví, kde se při mytí hlavy může dostat voda na zem, používají se různé spreje na vlasy a jiné substance, které mohou ovlivnit kluznost podlahy, je bezpečná podlaha velmi důležitá. Normy pro bezpečný pohyb osob ve veřejných prostorách předepisují dané stupně protiskluznosti podlahoviny a také minimální součinitel smykového tření.

Díky systému Dr. Schutz floor remake je možné na každé staré podlaze provést odpovídající protiskluzné nátěry dle požadavku norem pro příslušné prostory. Pomocí nátěrů je možné vyrobit protiskluznost R9, R10 nebo R11. Nátěry mají součinitel smykového tření vyšší než 0,5.

Systém Dr. Schutz floor remake splňuje požadavky norem pro bezpečnost na pracovišti

 • Každou podlahu je možné povrchově upravit dle požadavku pro konkrétní prostor
 • Protiskluzné vlastnosti laků R9, R10 a R11 jsou testovány a certifikovány
 • Podlahy jsou i po aplikaci protiskluzných laků snadno jednoduše a efektivně čistitelné

ATRAKTIVNÍ OPTICKÝ VZHLED – barevný systém Dr. Schutz floor remake dokáže vytvořit zcela nový a atraktivní vzhled podlahy

Kadeřnické salony jsou synonymem estetiky a krásy. Proto má také velký význam krása podlahy. Působí na zákazníka a musí na něho mít ten nejlepší dojem. Moderní, udržované a čisté podlahy vzbuzují důvěru u zákazníků. Prostory, ve kterých je příjemné prostředí, se postarají o dobrou atmosféru a přitahují tím víc a víc zákazníků.

Vzhledem k silnému mechanickému a chemickému zatížení se podlahy v kadeřnických salonech rychle opotřebovávají.

Řešením pro jejich renovaci je systém Dr. Schutz floor remake, který nabízí rychlou sanaci pro všechny nevzhledné a poškozené podlahy. Renovace transparentním lakem oživí barvu a vzhled stávajícího povrchu, podlaha bude opět vypadat jako nová, škrábance a drobná poškození budou opravena. Další možností je kompletní barevná renovace povrchu, která umožňuje absolutní změnu barev a zcela nový design. Na povrch lze zároveň pomocí speciálních fólií aplikovat např. logo firmy.

Staré podlahy není nutné vytrhat. Je možné je v krátkém čase přetvořit na nové, atraktivní a moderní.

Systém Dr. Schutz floor remake vytváří moderní podlahy

 • kreativní techniky umožňují individuální přetvoření každého prostoru dle vašeho přání
 • firemní loga, kreativní design, nápisy, popisky, směrové systémy je možné integrovat přímo do podlahy
 • finální uzavírací OnTop polyuretanový lak se postará o dlouhodobou ochranu a trvalé udržení krásy vaší podlahy

HYGIENA – je v kadeřnických salonech „alfou a omegou“

Kosmetika a hygiena jdou spolu ruku v ruce. Všude tam kde pracuje člověk na člověku je hygiena zákonem. Hygiena v kadeřnickém salonu začíná na podlaze.

Do znečištěného a jemně poškrábaného povrchu se snadno usazují bakterie, nečistoty, vlasy, kožní šupinky apod., Jejich odstranění je často běžným denním čištěním velmi obtížné. Díky pohybu osob se pak bakterie rozšiřují do celého prostoru.

Po aplikaci renovačních nátěrů Dr. Schutz floor remake bude povrch dokonale vyčištěn, zbaven bakterií a hermeticky uzavřen včetně spár. Následný růst bakterií je redukován až o 99,5%! Uzavřený elastický film chrání povrch dlouhodobě před znečištěním a významně zjednodušuje a zlevňuje běžné denní čištění.

floor remake se postará o maximální hygienu

 • Hermetické uzavření spár a povrchu zamezuje znečišťování a usazování bakterií
 • Díky permanentnímu nátěru je možné denní nečistoty snadno a efektivně odstraňovat
 • Podlaha zůstává dlouhodobě čistá a hygienická

UDRŽITELNOST – vsaďte na renovaci, která je ohleduplná k životnímu prostředí a zaručuje udržitelnost

Produkty, které jsou v systému Dr. Schutz floor remake používány, jsou velmi ohleduplné k řemeslníkům, uživatelům i k životnímu prostředí. Laky mají velmi nízké emise a jsou certifikovány na mnoho parametrů.

Prostory, ve kterých je renovace prováděna, mohou být v nejkratším možném čase po zaschnutí a vytvrzení laku opět používány bez jakéhokoliv pachového zatížení. Speciální laky jsou zcela neškodné jak pro zpracovatele, tak pro osoby, které jsou během zpracování v bezprostřední blízkosti.

V neposlední řadě je díky našemu systému redukován nebezpečný odpad a jsou chráněny cenné přírodní zdroje. Dr. Schutz floor remake = velký přínos k ochraně životního prostředí.

Dr. Schutz floor remake významně přispívá k ochraně zdraví a životního prostředí

 • floor remake vytvoří ze starých podlah zcela nové. Odpadá likvidace starých podlah.
 • běžné denní čištění je jednodušší a levnější, odpadá nutnost provádět pravidelně základní čištění a opakované aplikace ochranných nátěrů. Tím vzniká velká úspora chemikálií a vody.
 • Jedinečný ekologický lak PU NEO, který neobsahuje rozpouštědla ani izokyanáty, se postará o zdravé klima v prostoru.

SANITÁRNÍ PROSTORY v kadeřnictví a možnost jejich rychlé renovace

Při renovaci povrchu podlahy v kadeřnictví nesmíme zapomenout také na sociální zařízení a sanitární prostory. Čistá toaleta je základ a zákazníci to velmi citlivě vnímají.

Vedle hygieničnosti a optického vzhledu je zde také velmi důležitá protiskluznost a s tím spojená bezpečnost při pohybu osob. Vysoce zatěžované šatny, mokré prostory a sanitární zařízení je možné perfektně renovovat v nejkratším možném čase. Po našem zásahu budou opět vypadat jako nové. Odpadají vysoké náklady na stavební renovace a dlouhé odstávky provozu.

Místo odstranění starých keramických dlažeb je možné provést v několika málo pracovních dnech jejich kompletní renovaci buď transparentním lakem, barevným lakem nebo také elastickým litým systémem. Sanace systémem Dr. Schutz floor remake splňuje požadavky normy DIN 51097 pro mokré prostory, protiskluznost R11 a skupina C na bosou nohu.

Sanace a renovace sociálních a sanitárních prostor

 • Velmi krátký výpadek provozu
 • Téměř žádný hluk ani špína během realizace
 • Běžné denní čištění bude poté mnohem jednodušší a levnější
 • Protiskluznost – nátěry splňují požadavky norem pro bezpečnost na pracovišti
 • Nátěry mají vysokou chemickou odolnost (moč, krev, dezinfekční prostředky atd.)
 • PU Color kadeřnictví
 • PU Anticolor kadeřnictví Project Floors
 • Image firemní logo
 • PU Anticolor kadeřnictví
floorcolor – renovace podlah a péče o kámen

Nabízíme nejvyšší kvalitu, profesionální servis a zaručujeme vysokou spokojenost zákazníků.