Hotely a gastronomie

Jestli koberce, designové LVT podlahy, parkety nebo kámen, všechny podlahy musí vypadat čistě a lákat hosta k tomu, aby vešel, zůstal a rád se vracel. Potřebujete renovovat podlahy ve vašem hotelu nebo restauraci? Jsou opotřebené, nehygienické, špatně se čistí, nevypadají už opticky dobře? Chtěli byste změnit barevnou koncepci nebo oživit kompletně vzhled? V tom případě je pro vás ideálním řešením renovace vaší podlahy systémem Dr. Schutz floor remake. Tento několikrát oceněný a certifikovaný systém je vhodný pro všechny elastické podlahoviny /PVC, LVT, vinyl, linoleum, kaučuk/, lité epoxidové a polyuretanové podlahy, minerální cementové podlahy, dřevěné lakované a olejované podlahy, keramickou dlažbu, kamenné podlahy atd.

004

HYGIENA – systém Dr. Schutz floor remake zaručí trvale hygienický povrch

Je jedno jestli hotel nebo restaurace, hygiena je to nejdůležitější kritérium, kterým hosté rozdělují dobré a špatné podniky. Podlaha zde musí vypadat čistě, hygienicky a vyzařovat na zákazníka tím nejlepším dojmem.

Permanentní a dlouhodobě fungující ochranné nátěry na podlahách jsou pro hotely a restaurace téměř životně důležité.

Po aplikaci renovačních nátěrů Dr. Schutz floor remake bude povrch dokonale vyčištěn, zbaven bakterií a hermeticky uzavřen včetně spár. Následný růst bakterií je redukován až o 99,5%! Uzavřený elastický film chrání povrch dlouhodobě před znečištěním, tekutinami a skvrnami, významně také zjednodušuje a zlevňuje běžné denní čištění.

floor remake se postará o maximální hygienu

 • Hermetické uzavření spár a povrchu zamezuje znečišťování a usazování bakterií
 • Díky permanentnímu nátěru je možné denní nečistoty snadno a efektivně odstraňovat
 • Podlaha zůstává dlouhodobě čistá a hygienická

ODOLNOST – systém Dr. Schutz floor remake zaručuje velmi vysokou odolnost vůči zatížení

Podlahy v hotelech a restauracích jsou vystaveny každodennímu silnému mechanickému zatížení. Velký pohyb osob, které vnášejí do prostor nečistoty, zbytky jídla, mastnoty a tekutiny, které opakovaně padají na podlahu. Nábytek, kterým je mnohdy manipulováno sem a tam po podlaze.

To všechno vede k poškrábání a jiným mechanickým poškozením povrchu podlahy. Vzniká otěr, který urychluje opotřebení. Rozlité tekutiny, jídlo a mastnoty způsobují skvrny.

Čištění poškozených povrchů je čím dál náročnější a dražší. Ideálním řešením je dlouhodobá renovace povrchu podlah systémem Dr. Schutz floor remake. Vaše podlaha získá maximální odolnost proti zatížení, odolnost vůči otěru a bude chráněna proti škrábancům, skvrnám a jiným vlivům.

Speciální polyuretanové laky, které se při renovaci používají, se postarají o významné prodloužení životnosti podlahy a o jejich maximální ochranu.

Dr. Schutz floor remake zaručuje nejvyšší odolnost vůči zatížení

 • Polyuretanový lak má maximální odolnost vůči otěru.
 • Chrání dlouhodobě podlahu před poškozením vzniklým mechanickým zatížením.
 • Podlaha zůstane opticky krásná a bude mít významně delší životnost.

HOSPODÁRNOST – sanace podlahovin systémem Dr. Schutz floor remake je ekonomická, šetří čas a náklady

Hotely a restaurace jsou zpravidla vytížené každý den a pokud je nutné provést renovaci podlahovin, tak jde téměř vždy o čas. Dlouhá odstávka prostor nebývá možná a často se renovace dlouhou dobu odkládají.

Obzvláště výměna podlahové krytiny vyžaduje spoustu času, peněz a organizační náročnost. Nábytek musí být odstraněn a dočasně uskladněn, provoz je dlouhodobě uzavřen a náklady na výměnu podlahové krytiny jsou vysoké.

Dr. Schutz floor remake systém nabízí perfektní řešení s minimálním výpadkem provozu. Podlahy v hotelech a restauracích je možné renovovat s minimálním výpadkem provozu a s úsporou až 50% nákladů ve srovnání s kompletní výměnou podlahy. Po renovaci budou opět vypadat jako nové. V objektech, kde je nutné okamžitě po renovaci spustit naplno provoz, to umožňuje speciálně vyvinutý lak UV PU Siegel, který se vytvrzuje UV-zářením.

Současně se významně zjednoduší, zefektivní také běžné denní čištění, které bude mnohem úspornější.

Dr. Schutz floor remake nabízí mnoho ekonomických výhod

 • Ze starých podlah vytvoří nové a moderní podlahoviny. Renovace je významně levnější než výměna podlahy
 • Velmi krátký výpadek provozu
 • běžné denní čištění je po renovaci jednodušší a levnější

PROTISKLUZNOST A BEZPEČNÝ POHYB OSOB – floor remake splňuje všechny požadavky norem na výbornou

Úrazy, které vzniknout uklouznutím nebo pádem, mohou způsobit problém oběma stranám. Normy pro bezpečný pohyb osob ve veřejných prostorách předepisují dané stupně protiskluznosti podlahoviny a také minimální součinitel smykového tření.

Vyšší bezpečnost je vyžadována např. v restauracích a kuchyních. Díky systému Dr. Schutz floor remake je možné na každé staré podlaze provést odpovídající protiskluzné nátěry dle požadavku norem pro příslušné prostory. Pomocí nátěrů je možné vyrobit protiskluznost R9, R10 nebo R11. Nátěry mají součinitel smykového tření vyšší než 0,5.

Systém Dr. Schutz floor remake splňuje požadavky norem pro bezpečnost na pracovišti

 • Každou podlahu je možné povrchově upravit dle požadavku pro konkrétní prostor
 • Protiskluzné vlastnosti laků R9, R10 a R11 jsou testovány a certifikovány
 • Podlahy jsou i po aplikaci protiskluzných laků snadno jednoduše a efektivně čistitelné

ATRAKTIVNÍ OPTICKÝ VZHLED – barevný systém Dr. Schutz floor remake dokáže vytvořit zcela nový vzhled podlahy

Člověk jí také očima. Tam. Kde to útulně a hezky vypadá, chutná dobré jídlo dvojnásob. Hotely s příjemným prostředím na recepci a na pokojích mají vždy spokojené zákazníky, kteří jim zůstávají věrní. Atraktivní vzhled hotelu nebo restaurace je rozhodující pro její úspěch.

Součástí atraktivního vzhledu je moderní a dobře udržovaná podlaha. Samostatná kapitola je věnována kobercům.

Nového atraktivního vzhledu parket, kamenných a elastických podlah v hotelech a restauracích lze dosáhnout dvěma různými způsoby: Renovace transparentním lakem vrátí podlaze barvu a vzhled, jemné škrábance a mechanická poškození budou opravena. Další možností je kompletní barevná renovace povrchu, která umožňuje absolutní změnu barev a zcela nový design. Na povrch lze zároveň pomocí speciálních fólií aplikovat např. logo firmy.

Staré podlahy není nutné vytrhat. Je možné je v krátkém čase přetvořit na nové, atraktivní a moderní.

Systém Dr. Schutz floor remake vytváří moderní podlahy

 • kreativní techniky umožňují individuální přetvoření každého prostoru dle vašeho přání
 • firemní loga, nápisy, popisky, směrové systémy je možné integrovat přímo do podlahy
 • finální uzavírací OnTop polyuretanový lak se postará o dlouhodobou ochranu a trvalé udržení krásy vaší podlahy

UDRŽITELNOST – vsaďte na renovaci, která je ohleduplná k životnímu prostředí a zaručuje udržitelnost

Produkty, které jsou v systému Dr. Schutz floor remake používány, jsou velmi ohleduplné k řemeslníkům, uživatelům i k životnímu prostředí. Laky mají velmi nízké emise a jsou certifikovány na mnoho parametrů.

Prostory, ve kterých je renovace prováděna, mohou být v nejkratším možném čase po zaschnutí a vytvrzení laku opět používány bez jakéhokoliv pachového zatížení. Speciální laky jsou zcela neškodné jak pro zpracovatele, tak pro osoby, které jsou během zpracování v bezprostřední blízkosti.

V neposlední řadě je díky našemu systému redukován nebezpečný odpad a jsou chráněny cenné přírodní zdroje. Dr. Schutz floor remake = velký přínos k ochraně životního prostředí.

Dr. Schutz floor remake významně přispívá k ochraně zdraví a životního prostředí

 • floor remake vytvoří ze starých podlah zcela nové. Odpadá likvidace starých podlah.
 • běžné denní čištění je jednodušší a levnější, odpadá nutnost provádět pravidelně základní čištění a opakované aplikace ochranných nátěrů. Tím vzniká velká úspora chemikálií a vody.
 • Jedinečný ekologický lak PU NEO, který neobsahuje rozpouštědla ani izokyanáty, se postará o zdravé klima v prostoru.

KOBERCE A TEXTILNÍ PODLAHOVINY – hygienicky čisté koberce v hotelech a restauracích

Hotelový koberec vyzařuje útulnost a přispívá k pocitu pohody, ale aby byl po roky hygienicky čistý, je nutná speciální péče. Mnoho hotelů se rozhoduje pro atraktivní koberce v hotelových pokojích a dalších oblastech: host by se měl cítit pohodlně, útulně a jako doma.

V průběhu času se však na kobercích hromadí nevzhledné skvrny v důsledku vnikání nečistot a vlhkosti. Rozlité tekutiny, jako je káva, víno a podobně. Bakterie a choroboplodné zárodky nacházejí v kobercích ideální živnou půdu.

Koberce jsou často nedostatečně nebo nesprávně čištěny, zpravidla pouze povrchově a se špatným vybavením. Optimálně opečovávaný koberec nejenže lépe vypadá a zajišťuje příjemnější klima v místnosti - ale také déle vydrží!

Naši specialisté vám kompetentně poradí a nabídnou vám takové řešení pro čištění koberců, které jim vrátí hebkost a krásu. Doporučí vám také správnou techniku pro důkladné a kvalitní vysávání koberců.

Dr. Schutz floor remake se postará o hygienu a čistotu všech koberců

 • Floor remake zaručuje hloubkové vyčištění vlákna – díky efektivní kartáčové mechanice a speciálnímu přírodnímu granulátu
 • Nečistota usazená v hloubce vlákna, skvrny, bakterie aj. budou odstraněny
 • Žádná odstávka provozu, koberce jsou pochozí i během čištění a ihned po skončení prací je možné je používat

SANITÁRNÍ PROSTORY v hotelích a restauracích a možnost jejich rychlé renovace

Při renovaci povrchu podlahy v hotelu nebo restauraci nesmíme zapomenout také na sociální zařízení a sanitární prostory. Bez ohledu na to, zda se jedná o koupelny patřící k hotelovým pokojům, šatny a sprchy zaměstnanců nebo sanitární zařízení ve veřejných společných prostorách, vše musí být čisté, hygienické a dokonale vypadat. Čistá toaleta je vizitkou každého hotelu a restaurace.

Vedle hygieničnosti a optického vzhledu je zde také velmi důležitá protiskluznost a s tím spojená bezpečnost při pohybu osob. Vysoce zatěžované šatny, mokré prostory a sanitární zařízení je možné perfektně renovovat v nejkratším možném čase. Po našem zásahu budou opět vypadat jako nové. Odpadají vysoké náklady na stavební renovace a dlouhé odstávky provozu.

Místo odstranění starých keramických dlažeb je možné provést v několika málo pracovních dnech jejich kompletní renovaci buď transparentním lakem, barevným lakem nebo také elastickým litým systémem. Sanace systémem Dr. Schutz floor remake splňuje požadavky normy DIN 51097 pro mokré prostory, protiskluznost R11 a skupina C na bosou nohu.

Sanace a renovace sociálních a sanitárních prostor

 • Velmi krátký výpadek provozu
 • Téměř žádný hluk ani špína během realizace
 • Běžné denní čištění bude poté mnohem jednodušší a levnější
 • Protiskluznost – nátěry splňují požadavky norem pro bezpečnost na pracovišti
 • Nátěry mají vysokou chemickou odolnost (moč, krev, dezinfekční prostředky atd.)

NÁBYTKOVÉ KLUZÁKY – optimální ochrana proti poškození podlah

Chraňte svou nově zrekonstruovanou podlahu v hotelu a restauraci pomocí kvalitních kluzáků pro pohyblivý nábytek. Kvalitní a funkční kluzáky jsou zásadní pro dlouhodobé udržení povrchu podlahy v perfektním stavu.

Nohy židlí a stolů, ať už z plastu, dřeva nebo hliníku, mohou rychle poškrábat podlahy. V rámci našeho servisu nabízíme speciální vybavení šité na míru vašim individuálním požadavkům a potřebám. Kluzáky ScratchNoMore chrání trvale vaše podlahy před poškrábáním.

Přehled výhod při použití kluzáků ScratchNoMore

 • Absolutně nehrozí poškrábání podlahy
 • Odolnost vůči mokru
 • Silně tlumí hluk
 • Jednoduchá montáž
 • Vhodnost pro každou židli a nábytek
 • eukula restaurace
 • PU Color bistro
 • PU Color restaurace
 • PU Siegel jídelna
floorcolor – renovace podlah a péče o kámen

Nabízíme nejvyšší kvalitu, profesionální servis a zaručujeme vysokou spokojenost zákazníků.