Autosalony

V autosalonech je pro dlouhodobé udržení atraktivního vzhledu podlahy velmi důležitá především odolnost povrchu vůči migraci změkčovadel. Pneumatiky vystavených vozů vypouští stále a stále změkčovadla do povrchu podlahy. Efekt se ještě zhoršuje působením slunečního záření. Důsledek: Pneumatiky zanechají po odstavení nebo přemístění vozidla velmi nevzhledné tmavě barevné skvrny, šmouhy nebo otisky, které již není možné odstranit. Uvolněná rozpouštědla pronikají stále hlouběji do podlahy a výsledkem je nevzhledná a nečistitelná podlaha.

018

Chcete zabránit poškození vaší podlahy?

Pak je pro vás ideálním řešením speciální lak odolný vůči migraci změkčovadel, který je součástí renovačního systému Dr. Schutz floor remake. Tento několikrát oceněný a certifikovaný systém je vhodný pro všechny elastické podlahoviny /PVC, LVT, vinyl, linoleum, kaučuk/, lité epoxidové a polyuretanové podlahy, minerální cementové podlahy, dřevěné lakované a olejované podlahy, keramickou dlažbu, kamenné podlahy atd.

floor remake se postará o nejvyšší odolnost vůči migraci změkčovadel v autosalonech

 • Optimální ochrana před otisky od pneumatik – odolnost vůči migraci změkčovadel
 • Vysoká odolnost vůči mechanickému zatížení
 • Hermeticky uzavřený povrch a spáry je možné snadno a ekonomicky čistit

ODOLNOST – díky systém Dr. Schutz floor remake budou podlahy odolnější a prodlouží se jejich životnost

Podlahy v autosalonech jsou vystaveny mimořádnému každodennímu zatížení. Několikatunové vozy se pohybují sem a tam a operuje se s nimi na malém prostoru. Uvolňují se emise, které ulpívají na podlaze a mohou do ní migrovat.

Navíc jsou většinou autosalony kolem dokola proskleny, což znamená vysoké zatížení podlahoviny UV-zářením, které způsobuje vyblednutí nebo zabarvení podlahy. Velké množství návštěvníků se pohybuje v prostoru, do kterého vnášení nečistoty, prach a vlhkost.

To všechno způsobuje poškrábání a jiná mechanická poškození povrchu podlahy. Vzniká zde silný otěr, který vede k rychlému opotřebení. Následkem jsou nevzhledné podlahy, které ztratily svoji funkčnost a není možné je již účinně vyčistit.

Dlouhodobou renovací podlah systémem Dr. Schutz floor remake získá povrch podlah v autosalonech maximální odolnost proti zatížení a migraci změkčovadel, odolnost vůči otěru a bude chráněn proti škrábancům, skvrnám a jiným vlivům.

Dr. Schutz floor remake zaručuje nejvyšší odolnost vůči zatížení

 • Odolný polyuretanový lak nabízí dlouhodobou ochranu, má maximální odolnost vůči otěru a odolnost vůči kolečkovým židlím
 • Chrání dlouhodobě podlahu před poškozením vzniklým mechanickým zatížením.
 • Podlaha zůstane opticky krásná a bude mít významně delší životnost.

HOSPODÁRNOST – sanace podlahovin systémem Dr. Schutz floor remake je ekonomická, šetří čas a náklady

Pokud je váš autosalon salón vytížený a je nutné provést renovaci podlahovin, tak jde téměř vždy o čas. Dlouhá odstávka prostor nebývá možná a často se renovace dlouhou dobu odkládají. Jde zpravidla o velké plochy, to znamená, že renovace musí být také ekonomická.

Na opravu starých, poškozených a nevzhledných podlah ovšem nemusíte čekat. Dr. Schutz floor remake systém nabízí perfektní řešení s minimálním výpadkem provozu. V objektech, kde je nutné okamžitě po renovaci spustit naplno provoz, to umožňuje speciálně vyvinutý lak UV PU Siegel, který se vytvrzuje UV-zářením.

Podlahy v autosalonech není nutné hned vytrhat. Je možné provést jejich renovaci permanentními polyuretanovými laky s minimálním výpadkem provozu a s úsporou až 50% nákladů ve srovnání s kompletní výměnou podlahy. Renovace trvá 1-2 dny. Po renovaci budou vaše podlahy opět vypadat jako nové. Současně se významně zjednoduší, zefektivní také běžné denní čištění, které bude mnohem úspornější.

Dr. Schutz floor remake nabízí mnoho ekonomických výhod

 • Sanace povrchu je mnohem levnější než pokládka nové podlahy
 • Velmi krátký výpadek provozu
 • běžné denní čištění je jednodušší a levnější, odpadá nutnost provádět pravidelně základní čištění a opakované aplikace ochranných nátěrů. Tím vzniká velká úspora chemikálií a vody.

PROTISKLUZNOST A BEZPEČNÝ POHYB OSOB – floor remake splňuje všechny požadavky norem na výbornou

Podlahy v autosalonech musí být obzvláště bezpečné pro pohyb zákazníků i personálu. Úrazy vzniklé uklouznutím nebo pádem, mohou způsobit problém oběma stranám. Normy pro bezpečný pohyb osob ve veřejných prostorách předepisují dané stupně protiskluznosti podlahoviny a také minimální součinitel smykového tření.

Díky systému Dr. Schutz floor remake je možné na každé staré podlaze provést odpovídající protiskluzné nátěry dle požadavku norem pro příslušné prostory. Pomocí nátěrů je možné vyrobit protiskluznost R9, R10 nebo R11. Nátěry mají součinitel smykového tření vyšší než 0,5.

Systém Dr. Schutz floor remake splňuje požadavky norem pro bezpečnost na pracovišti

 • Každou podlahu je možné povrchově upravit dle požadavku pro konkrétní prostor
 • Protiskluzné vlastnosti laků R9, R10 a R11 jsou testovány a certifikovány
 • Podlahy jsou i po aplikaci protiskluzných laků snadno jednoduše a efektivně čistitelné

ATRAKTIVNÍ OPTICKÝ VZHLED – barevný systém Dr. Schutz floor remake dokáže vytvořit zcela nový a atraktivní vzhled podlahy

Autosalony jsou synonymem estetiky a technické krásy. Proto má také velký význam krása podlahy. Působí na zákazníka a musí na něho mít ten nejlepší dojem. Moderní, udržované a čisté podlahy vzbuzují důvěru u zákazníků. Prostory, ve kterých je příjemné prostředí, se postarají o dobrou atmosféru a přitahují tím víc a víc zákazníků.

Vzhledem k silnému mechanickému a chemickému zatížení se podlahy v autosalonech rychle opotřebovávají.

Řešením pro jejich renovaci je systém Dr. Schutz floor remake, který nabízí rychlou sanaci pro všechny nevzhledné a poškozené podlahy. Renovace transparentním lakem oživí barvu a vzhled stávajícího povrchu, podlaha bude opět vypadat jako nová, škrábance a drobná poškození budou opravena. Další možností je kompletní barevná renovace povrchu, která umožňuje absolutní změnu barev a zcela nový design. Na povrch lze zároveň pomocí speciálních fólií aplikovat např. logo firmy.

Staré podlahy není nutné vytrhat. Je možné je v krátkém čase přetvořit na nové, atraktivní a moderní.

Systém Dr. Schutz floor remake vytváří moderní podlahy

 • kreativní techniky umožňují individuální přetvoření každého prostoru dle vašeho přání
 • firemní loga, kreativní design, nápisy, popisky, směrové systémy je možné integrovat přímo do podlahy
 • finální uzavírací OnTop polyuretanový lak se postará o dlouhodobou ochranu a trvalé udržení krásy vaší podlahy

SANITÁRNÍ PROSTORY v autosalonech a možnost jejich rychlé renovace

Při renovaci povrchu podlahy v autosalonu nesmíme zapomenout také na sociální zařízení a sanitární prostory. Čistá toaleta je základ a zákazníci to velmi citlivě vnímají.

Vedle hygieničnosti a optického vzhledu je zde také velmi důležitá protiskluznost a s tím spojená bezpečnost při pohybu osob. Vysoce zatěžované šatny, mokré prostory a sanitární zařízení je možné perfektně renovovat v nejkratším možném čase. Po našem zásahu budou opět vypadat jako nové. Odpadají vysoké náklady na stavební renovace a dlouhé odstávky provozu.

Místo odstranění starých keramických dlažeb je možné provést v několika málo pracovních dnech jejich kompletní renovaci buď transparentním lakem, barevným lakem nebo také elastickým litým systémem. Sanace systémem Dr. Schutz floor remake splňuje požadavky normy DIN 51097 pro mokré prostory, protiskluznost R11 a skupina C na bosou nohu.

Sanace a renovace sociálních a sanitárních prostor

 • Velmi krátký výpadek provozu
 • Téměř žádný hluk ani špína během realizace
 • Běžné denní čištění bude poté mnohem jednodušší a levnější
 • Protiskluznost – nátěry splňují požadavky norem pro bezpečnost na pracovišti
 • Nátěry mají vysokou chemickou odolnost (moč, krev, dezinfekční prostředky atd.)
 • 025
 • Autohaus
 • Kaučuk nopy před a po
 • UV velký stroj detail
floorcolor – renovace podlah a péče o kámen

Nabízíme nejvyšší kvalitu, profesionální servis a zaručujeme vysokou spokojenost zákazníků.